Wynajem nieruchomości

Wynajem nieruchomościMR Nieruchomości Marcin Rzepka specjalizuje się również w temacie wynajmu mieszkań, domów oraz lokali. Doświadczony agent błyskawicznie i bezpiecznie przeprowadzi Cię przez cały proces wynajmu nieruchomości. Oferujemy efektywną promocję i prezentację nieruchomości oraz znajdowanie uczciwych, rzetelnych najemców. Naszym priorytetem jest również zapewnienie pełnego bezpieczeństwa transakcji oraz Twojej nieruchomości.


 

Szukasz mieszkania lub lokalu do wynajęcia? MR Nieruchomości to odpowiedź na Twoje potrzeby!

 

Krok pierwszy - ustalenie warunków najmu nieruchomości.

Już na etapie publikacji ogłoszenia online lub podczas rozmowy telefonicznej, agent jasno przedstawia kluczowe aspekty umowy, takie jak kaucja, liczba osób zamieszkujących nieruchomość, zasady dotyczące trzymania zwierząt w lokalu, decyzje odnośnie palenia papierosów, możliwość podnajmu nieruchomości i wiele innych szczegółów. Pośrednik udziela wyczerpujących informacji na wstępie, aby uniknąć nieporozumień w przyszłości.

Wynajem nieruchomości krok po kroku

► Krok drugi - weryfikacja wypłacalności najemcy.

Wynajmowanie nieruchomości, to rodzaj biznesu, a w każdym biznesie liczą się pieniądze. Bardzo ważnym krokiem jest zatem rozmowa z najemcą o opłatach, które będzie musiał uiszczać za korzystanie z lokalu. Agent zorientujmy się, czy osoba zainteresowana wynajmem posiada stałe dochody. Jeśli najemcą jest student, zapyta, kto będzie płacił za mieszkanie – w wielu przypadkach opłat dokonują rodzice. Pośrednik tworzy sobie tzw. portret psychologiczny klientów zainteresowanych nieruchomością. Dlatego jeśli chcesz mieć w tej kwestii bezpieczeństwo, rozważ współpracę z biurem MR Nieruchomości Marcin Rzepka. Oferty obsługiwane przez biura nieruchomości zwykle, już na wstępie, odstraszają nieuczciwych najemców.

► Krok trzeci - ustalenie płatności.

Strony ustalają określone terminy płatności, na przykład do 10-go dnia każdego miesiąca. Jest to uczciwe podejście, które pozwala wynajmującemu na regularne dostarczanie najemcy aktualnych rachunków. W celu zachowania przejrzystości i bezpieczeństwa, rachunki za media trafiają początkowo do właściciela, na przykład za pośrednictwem wiadomości e-mail z firmy energetycznej.

► Krok czwarty - umowa wynajmu mieszkania.

Umowa o wynajem mieszkania to duże zabezpieczenie prawne dla obu stron – zarówno dla wynajmującego, jak i dla najemcy. Taka umowa powinna być zawarta na piśmie w formie najmu okazjonalnego. Dlatego pośrednik nieruchomości umawia termin u notariusza w dogodnym dniu i godzinie dla obu stron transakcji.

Ważne! Jeśli przy wynajmie nie zadbasz o szczegóły umowy, w razie nieporozumień, bardzo trudno będzie Ci dochodzić swoich praw.

► Krok piąty - sporządzenie protokołu zdawczo-odbiorczego.

Agent sporządza protokół zdawczo-odbiorczy, który jest niezbędny do podpisania przez obie strony w momencie przekazywania kluczy do mieszkania. Protokół pełni rolę miejsca, w którym zawarte są informacje tj. szczegółowy opis stanu nieruchomości i jej wyposażenie, informacje o stanie licznika oraz ważne jest to aby wspomnieć o ewentualnych wcześniejszych awariach, uszkodzeniach. Zaleca się również dołączenie zdjęć mieszkania, które zostaną wykonane w dniu przekazania kluczy. Taki krok ułatwi rozpatrywanie ewentualnych roszczeń w przypadku powstałych szkód.
 

♦ Dlaczego warto wybrać pośrednika z MR Nieruchomości Marcin Rzepka?

Skuteczność w nieruchomościSkuteczność - Nasza oferta obejmuje profesjonalne przygotowanie nieruchomości do wynajmu.
Wysoka jakość obsługi w nieruchomościachWysoka jakość obsługi - Zajmujemy się wszystkimi niezbędnymi formalnościami, w tym sporządzaniem protokołów zdawczo-odbiorczych.
Bezpieczeństwo w nieruchomościachBezpieczeństwo - Preferujemy umowę najmu okazjonalnego, która zapewnia bezpieczeństwo prawne dla obu stron transakcji. Dokładnie oceniamy potencjalnego najemcę, prowadząc wnikliwą analizę jego rzetelności i zdolności do terminowej płatności.
 

♦ Przydatne wzory umów w kategorii wynajem nieruchomości do pobrania:

Oferty specjalne

Copyrights © MR Nieruchomości Marcin Rzepka. Wszelkie prawa zastrzeżone.